İncirli Cad. No:1 A Blok D:3 Halkali / İstanbul

0212 693 06 94

Telefon

0212 693 06 94

Açılış Saatlerimiz

H.İöi-Sat: 9:00 Ö.Ö - 22:00 PM Pazar: Kapalı

Randevu Al

Hemen hızlı bir şekilde randevu kaydı oluştur.

Açılış Saatlerimiz

H.İöi-Sat: 9:00 Ö.Ö - 22:00 PM Pazar: Kapalı

Randevu Al

Hemen hızlı bir şekilde randevu kaydı oluştur.

İmplant

❱ Dental implant nedir?
Dental implant, dişlerinizde eksik olması durumunda çene kemiğine yerleştirilen titanyum vidalardır. Bu vidaların üzerine, protez dişler eklenir. Implant vidaları, diş kökünü taklit ederek dayanıklı ve kolay kullanım sağlar. Tek diş kayıplarında diğer dişlere zarar vermeden tedavi için, tam dişsizlik durumlarında hareketli protez yerine daha konforlu kullanım için tercih edilebilir. 

❱ Nasıl bir tedavi süreci geçireceğim?
Öncelikle, titanyum yapının kemikle bütünleşmesi için 2-4 ay arasında beklenmelidir. Eğer çene kemiğine müdahalede bulunulmuşsa bu süre 6 aya çıkabilir. 

❱ Diş implantları nasıl avantajlar sağlar?
Çene kemiğinin protezleri kullanımına bağlı olarak değişmesi, protez kullanımını zorlaştırmaktadır. Implant ise direkt olarak kemiğe sabitlendiği için kendi dişiniz gibi kullanılabilir. 

❱ Zor bir ameliyat mı geçireceğim?
Bu operasyon sırasında lokal anestezi uygulandığı için ağrı hissetmezsiniz. Operasyon öncesinde ilaçlarınızı almalı, işlem sonrasında doktorunuzun tavsiyelerine uymalısınız. 

❱ Ameliyat sonrasında şişlik olur mu?
Yanaktaki şişlik, ilk gün yapılan buz kompresi ile atlatılabilir. Doktorunuzun önerdiği ilaçları aldığınız sürece şiddetli ağrılar yaşamazsınız. 

❱ İnsan vücuduna uyumlu mu?
Titanyum malzeme, insan vücuduna uyum sağlar. Bu sayede herhangi bir alerji ya da toksik risk yaşamazsınız. 

❱ Dental Implant kimlere yapılabilir?
Sistemik hastalık yaşayan, radyoterapi veya yakın dönemde kemoterapi alan kişilere önerilmese de, hastalık kontrol altına alındıktan sonra implant herkese yapılabilir. 

❱ Sigara implantı etkiler mi?
Sigara, implantınızın düşme riskini artırır. 

❱ Ne kadar süre kullanabilirim?
Çok uzun yıllar kullanım imkanı sağlar. 

❱ Bekleme sürecinde takma dişlerimi kullanabilir miyim?
Doktorunuz protezlerinizi implantlara adapte ederek kullanmanızı sağlayabilir.

Semptomlar & Tanılar

Diş İmplantları, eksik olan dişlerin yerine, çene kemiğine yerleştirilen titanyumdan yapılmış vidalardır. İmplantlar, küçük bir cerrahi işlemle çene kemiğine yerleştirilir. Bu işlemden sonra üç ay gibi kısa bir sürede tamamen çene kemiğine tutunur. Bu tutunma sonrası implant gerçek bir diş kökünün yerini alarak üzerine yapılacak protezi taşımaya hazır hale gelir.

Kimlere İmplant Uygulanır

Genç, orta yaşlı veya yaşlı olsanız da, tek diş eksikliği, birden çok diş eksikliği veya tüm dişleriniz eksik olsa da sizin için implant çözümü bulunmaktadır. Gelişme dönemindeki çocuklar haric her yaştaki kişiye implant uygulanabilir.

İmplantlar her diş eksikliğinde kullanılabilir mi?

İmplantların yerleştirilmesi için uygun miktarda kemik bulunuyorsa implant tek diş için veya birden faza diş için uygulanabilir. İmplantın yapılabilmesi için herhangi bir engel teşkil etmeyen her diş eksikliğinde implant uygulanabilir

Eksik her diş için bir implant gerekir mi?

Hayır. Her eksik diş için ayrı ayrı implant kökü oluşturulmasına gerek yoktur. İmplant uygulanacak bölgeye bağlı olarak yerleştirilecek 2 adet implant 2 veya 4 adet dişin işlevini görebilir.

İmplant tedavisinin avantajları nelerdir?

  • Çok daha iyi bir şekilde yiyeceklerin çiğnenebilmesi ve her istediğinin rahatça yenilebilmesi.
  • Daha estetik bir görüntü
  • Özgüvendeki artış ile birlikte daha mutlu bir sosyal hayat
  • Her türlü gıdayı rahatça tüketmeye imkan sağladığı için daha sağlıklı bir beslenme

Kanser riski var mı?

Tıbbi literatürde implantların kansere neden olduğunu gösteren hiç bir bulguya rastlanmamıştır.

İmplant yaptırmak için ne kadar izin almalıyım?

Genelde ameliyat günü ve takiben bir iki gün dinlenme tavsiye ediyoruz. Ancak bir ya da 2 adet implantuygulandığında genellikle ertesi gün işe gidebilecek kadar iyi olursunuz. Ameliyat yerinde hafif şişme, ağrı ve morarma olabilir.

İmplant Operasyonu Sonrası Protezler Ne Zaman Hazır Olur?

İmplant operasyonu sonrası implantın çene kemiğine tam bağlanması 3 ay sonra olmaktadır. Bu süreden sonra implantların üzerine protezler hemen yapılabilmektedir.