İncirli Cad. No:1 A Blok D:3 Halkali / İstanbul

0212 693 06 94

Telefon

0212 693 06 94

Açılış Saatlerimiz

H.İöi-Sat: 9:00 Ö.Ö - 22:00 PM Pazar: Kapalı

Randevu Al

Hemen hızlı bir şekilde randevu kaydı oluştur.

Açılış Saatlerimiz

H.İöi-Sat: 9:00 Ö.Ö - 22:00 PM Pazar: Kapalı

Randevu Al

Hemen hızlı bir şekilde randevu kaydı oluştur.

Temizlik ve Hijyen

“Uzun Yıllar Rahatlık Sağlayacak Etkin Tedaviler…”

Diş Hekimliğinde Vizyonumuz Her An Yeniye Ulaşmak;

Diş hekimliğinde, modern enfeksiyon kontrollerinin kullanılması şarttır. Diş tedavisi sırasında, herhangi bir mikrop veya hastalık kapmamanız esastır. Bu nedenle; diş kliniklerinde enfeksiyon kontrolüne azami dikkat gösterilmelidir.

dental

Temizliğin Önemi ve Enfeksiyonun Kontrolü

İnsan sağlığının değeri hiçbir şeyle ölçülemez. Size sağlığınızın bir parçasını geri kazandırmaya çalışırken, başka bir parçasını kaybetmenize neden olamayız. Sağlıklı bir yaşam için, tüm bu önlemleri anlayışla karşılayacağınıza inanıyoruz.

332-208x300

Kliniğimizde, “temiz ve sağlıklı tedavi ortamını” sağlayabilmek için gerekli olan dezenfeksiyon ve sterilizasyon işlemlerinde, bütün dünyaca kabul edilen standart prosedürleri uygulamaktayız:

Galoş kullanımı: Sokaklardaki mikropların tedavi olacağınız kliniklere taşınmaması için, misafirlerimiz galoş giymekte, personel ise muayenehane ortamına özel ayakkabılar kullanmaktadırlar.

Hasta Önlüğü: Tedavi sırasında elbiselerinize kan ve tükürük aracılığıyla bakterilerin geçişini engeller.

Isıyla Sterilizasyon: Tedavilerde kullanılan birçok alet, her kullanımından hemen sonra yüksek ısıyla sterilize edilmektedir. Steril olmayan alet kesinlikle kullanılmaz.

Tek Kullanımlık Aletler: Kliniklerde, diş hekimliğine özel, tek kullanımlık enjektörler kullanılmaktadır. Bu enjektörlerde kullanılan iğneler, anestetik solüsyonlar, hastaların ağızlarını çalkaladıkları plastik bardaklar, tedavi sırasında ağızdaki tükürük ve kanı emen alet uçları başta olmak üzere, irili ufaklı birçok malzeme tek bir hastada kullanılmakta, sonra atılmaktadır.

Dezenfektan spreyler ve solüsyonlar: Hasta koltukları her hastadan sonra dezenfektan spreyler yardımıyla temizlenip, baş konulan kısımdaki koruyucu örtü değiştirilmektedir. Ayrıca hastalarda kullanılan aletler sıcak hava sterilizasyonundan geçer. Laboratuvardan gelen her tür protez hasta ağzına değdirilmeden önce; hastalardan alınan ölçüler ve bu ölçülerden elde edilen alçı modellerse laboratuvara gönderilmeden önce mutlaka dezenfektan solüsyonlarda bekletilir.

Kullanılan Malzemenin Atılması: Kullanılan iğne uçları kırılıp bir şişe içerisinde biriktirilerek, cam ve plastik malzeme ayrı ayrı poşetlenerek, amalgam dolgu artıkları (içeriğindeki cıva buharının ortama yayılmasını engellemek amacıyla) su içerisinde ağzı kapalı şişelerde biriktirilerek ortadan kaldırılmaktadır.

Hastanın Tıbbi Hikayesi: Her hastanın ilk muayenesinde genel sağlık durumuna yönelik çeşitli sorular yöneltilmektedir. Geçirmiş olduğu veya halen taşıdığı bir hastalık, aile büyüklerinde bulanan bazı hastalıklar, kullanılan ilaçlar, ilaç veya gıda alerjisi, kanama problemi vs., yapılacak tedavi şekli ve kullanılacak ilaçlar konusunda diş hekimini yönlendirecektir.

Hiç önemsemediğiniz bir hastalığınız, tedaviniz ve kullanılacak malzemeler bakımından çok önemli olabilir. Dişhekiminizi ilk ziyaretiniz değilse ve hekime gitmediğiniz zaman dilimi içerisinde sağlık durumunuzda bir değişiklik oluştuysa, hekiminizi bu konuda bilgilendirmelisiniz. Konuya vereceğiniz önem ve ciddiyetin, hem sizi hem başkalarını koruyacağını unutmamalısınız.

Hastalarımıza sunmaktan hiçbir zaman vazgeçmediğimiz profesyonel hizmet anlayışını sürdürüyoruz. Hastalarımızla kurduğumuz, memnuniyet ve sağlıkla örülen güven ilişkisini günümüze dek sürdürmekten mutluluk duyuyoruz.

Dişlerin sağlığı kadar, estetik görünümlerinin hastaları mutlu etmesi de çok önemli. Uzmanlığımızı estetik diş tedavileri konusunda da geliştirerek; yaprak lamina, zirkon diş, şeffaf ortodonti, diş beyazlatma, Böylece dişlerdeki şekil bozukluğunun seviyesine ve hastaların ağız yapısına uygun çözümlere hastalar ile birlikte karar veriyor ve memnuniyetin ön planda olduğu bir tedavi süreci ile mutlu sonuçlara ulaşıyoruz.