İncirli Cad. No:1 A Blok D:3 Halkalı / İstanbul

Ağız ve Diş Sağlığı Nasıl Sağlanır ?

Ağız ve Diş Sağlığı

İnsanların huzurlu ve mutlu bir yaşam sürmeleri için vücudun bir bütün olarak sağlıklı olması son derece önemlidir. Sağlıkta önemi her ne kadar son dönemlerde ciddi anlamda fark edilse de ağız ve diş sağlığı, insanın hayatının her döneminde dikkat edilmesi gereken bir husustur.

Estetik gülüş, sağlıklı bir yaşam ve kokusuz nefes için üzerinde durulması gereken ağız ve diş sağlığı, Halkalı Modern Diş Kliniği olarak verdiğimizin hizmetlerin temelinde yer almaktadır.

Ağız ve Diş Bakımı Bireye Ne Faydalar Sağlar?

İhmal edilen diş bakımı; dişleri yanlış fırçalama ve yeterince temizleyememe gibi sebepler neticesinde zamanla dişlerde plak birikimi gibi sorunlara sebebiyet verebilir. Bu birikimler diş taşı haline gelerek lekelenme yapar. Daha da kötüsü diş eti çekilmesini, diş eti kanamasını ve ağız kokusunu da beraberinde getirir. Böyle sorunlarla karşılaşmamak için, ağız bakımının ihmal edilmemesi gerekir. Ağız ve diş bakımı, diş sağlığının sürekliliği ve tam kapsamlı ağız bakımı için etkili bir programdır. Bu bakım kapsamında; diş taşı temizliği, dil temizliği, florür uygulaması ve oral hijyen eğitimi yaptırılabilir.

Ağız ve Diş Bakımında Acı Veren Bir İşlem Yapılır Mı?

Dişlerin hassasiyetine bağlı meydana gelebilecek ufak sızılar dışında, acı hissedilecek bir işlem uygulanmamaktadır. Diş etlerinde ödem varsa, bir miktar kanama olur ancak bu korkmayı gerektirecek kadar yoğun değildir. Ayrıca ultrasonik uygulamalar, yanlış kullanım ile dişlere zarar verebilir. Bu yüzden bu işlemler mutlaka uzman bir diş hekimine yaptırılmalı ve florür uygulaması ihmal edilmemelidir.

Ağız ve Diş Bakımında Nasıl Bir Süreçten Geçilir?

Ağız ve diş bakımı uygulamasında, kişiler diş taşlarından ultrasonik temizleyiciler yardımıyla kurtulmaktadır. Daha sonra ‘’air flow’’ adı verilen bir toz diş temizleyicisi ile dişlerin aralarındaki birikimler ve lekelenmeler yok edilir. Özel bir macun ve fırça ile diş yüzeyleri parlatılır ve tüm diş araları diş ipi ile temizlenir. Florür jeli ile diş mineleri güçlendirilerek, hastaya dişlerini doğru fırçalamasına ve temizliğini korumasına yönelik bir eğitim verilir ve bakım tamamlanır. Tüm yaşlarda yaptırılabilecek olan bu bakımdaki işlemler, ortalama 40 dakika sürmektedir.

Ağız ve Diş Bakımı Ağız Kokusu Tedavisi ve Diş Beyazlatma Sağlar Mı?

Ağız kokusu diş taşlarına bağlı ise bu uygulamadan sonra ağız kokusu ortadan kalkar. Florür jeli, dişleri güçlendirmek için kullanılır ve diş minesinde florapatit kristallerinin oluşmasını sağlayarak daha dayanıklı bir yapı oluşturur; ayrıca renklenme ve çürüklere karşı sağlamlık sağlar. Bu jel, hava ile kurutulan dişlere uygulanır ve 30 dakika kadar ağzı çalkalamadan bekleme sağlanır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Tedavilerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: