İncirli Cad. No:1 A Blok D:3 Halkalı / İstanbul

ZİRKONYUM DİŞ KAPLAMA

ZİRKONYUM DİŞ KAPLAMA

Görünüşümüze doğrudan etkisi olan dişlerimiz söz konusu olduğu vakit her zaman doğal sonuçlanan tedavilere yönelmek isteriz.  Özellikle de ön dişlerimiz mevzu bahisse yapılacak olan diş kaplamasının da doğal görünüşlü olmasını ve ağzımızda yapay durmamasını bekleriz. Yapay bir görüntü bizim görüntümüzü doğrudan etkileyecek ve bizleri son derece rahatsız edecektir.

Bizleri rahatsız edeceği kadar karşımızdakini de rahatsız edecek olan yapay görüntüden kaçınmak adına bazı soruların cevaplarını aramamız olasıdır. Örneğin diş kaplama nedir ve zirkonyum diş kaplama nasıl yapılır gibi soruların cevaplarını araştırırız. Eğer siz de zirkonyum diş kaplama üzerine bilgi almak istiyorsanız yazımızı okuyabilir ve kendiniz için en uygun tedaviyi belirlemek adına hekiminize danışabilirsiniz.

Zirkonyum Diş Kaplama Nedir?

Diş yüzeyinde kırık, çatlak, çürük ve çarpma gibi etkiler sonucunda diş üzerinde meydana gelen hasarlar kaplama yapılması ihtiyacını doğurmaktadır. Ayrıca dişlerin kırık olması, diş sararmaları gibi durumlarda da dişler üzerine estetik amaçlı kaplama yapılmasına ihtiyaç duyabiliriz. Diş kaplama ile son derece kolay şekilde estetik görüntüyü elde etmek mümkündür.

Zirkonyum diş kaplama son derece doğal sonuçlar veren bir kaplama yöntemidir. Bu kaplama sayesinde doğal bir diş görünümü verilir. Ayrıca zirkonyum diş kaplama kullanım açısından oldukça uzun ömürlüdür ve renk bozulmaları görülmez.

Zirkonyum Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Zirkonyum diş kaplama, ağız içi gerekli olan tüm tedaviler yapıldıktan sonra gerekli olan dişlerin üzerlerine estetik olarak diş şeklinde güçlü yapıştırıcılar ile yapıştırılan kaplamalar olarak tanımlanmaktadır. Zirkonyum kaplama kişiye son derece doğal sonuçlu bir görüntü vermekte ve uzun süre kullanılabilir olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Zirkonyum diş kaplama işleminin alanında uzman ve bilgili kişiler tarafından yapması zorunludur. Bunun en büyük nedeni ise yanlış yapılacak bir zirkonyum kaplamanın tüm yanlış yapılacak olan kaplamalarda olduğu gibi diş eti ile uyumlu olmaması durumunda meydana gelebilecek riskleridir. Zirkonyum kaplama düzgün yapılmaz ise diş etlerinde morluk ve kanama oluşması kaçınılmazdır. Buna bağlı olarak da diş eti kanaması, ağız kokusu ve diş eti çekilmesi gibi birçok problem de görülebilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Tedavilerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: