İncirli Cad. No:1 A Blok D:3 Halkalı / İstanbul

Estetik Diş Tedavileri

Estetik Diş

Bir insanın gülüşünün estetik bir görünüm kazanmasına yardımcı olan en önemli etken dişlerdir. Sağlıklı görünen ve leke gibi unsurları

içermeye dişler, hoş bir gülümseme oluşturmaya yardımcı olacağı gibi ağız bölgesinin sağlığını da üst düzeyde sağlayamaya fırsat tanır.

Dişlerde ortaya çıkan bazı durumlarda hekimler tedavi yöntemi olarak empress(porselen) dişi tercih edebilir. Bu durumlarda insanın estetik bir gülüşe kavuşması son derece kolay olur. Peki hekimler tarafından önerildiği takdirde yapılan estetik diş tedavisine dair detaylar nelerdir?

İşte empress diş tedavisine dair merak edilenler:

Empress Diş Nedir ve Hangi Durumlarda Uygulanabilir?

Empress diş, kristal yapılı seramik zemin üzerine cam seramik uygulanarak hazırlanan bir çeşit porselen diştir. Metal kullanılmamasına rağmen dayanıklılığı artırılmıştır ve rahatlıkla kullanılabilir. Metal kullanılmaması, zeminde mor bir görünüm oluşmasına engel olur ve oldukça doğal bir sonuç elde edilmesini sağlar. Full porselen tedavisi; zaman içerisinde ilaç, fluor vb. etkenlerle gerçekleşen renk değişikliklerinde, beyazlatma ile sonuç almanın zor olduğu kanal tedavili dişlerde, doğuştan gelen şekil bozukluklarında, aralıklı dişlerde ve gülüş tasarımı uygulamalarında kullanılabilir.

Empress Hangi Dişlere Yapılır, Hangi Dişlere Yapılmaz?

Empress porselen diş tedavisi; ön bölge kesici, küçük azı dişleri ve bu bölgedeki tek diş eksikliklerinde uygulanabilir. Arkada bulunan büyük azı dişlerinde, ardı ardına gelen birden fazla diş eksiklerinde ise kullanılmaz ve bu durumlarda daha yüksek dayanıklılık sağlayan zirkonyum dişler uygulanır.

Empress Porselen Dişler İçin Nasıl Bir Tedavi Süreci Geçirilmelidir?

İlk aşamada yüz ve ağız içinde fotoğraflar ve ölçüler alınır. Mock up yöntemiyle gülüş tasarımı gerçekleştirilir ve tedavi sonrasında nasıl bir görünüm kazanılacağı görülür. Sonrasında dişler 2 mm kadar aşındırılır ve yeni dişler için tekrar ölçü alınır. Bu süreçte günlük yaşam kalitesinin aynı kalması için geçici dişler yapılırken, kalıcı dişler de laboratuvarda hazırlanır. Yeni dişlerin üretim süreci tamamlandığında, kalıcı dişler çıkarılarak yeni dişler yerleştirilir ve empress porselen diş tedavisi neticelendirilir.

Empress Porselen Diş Hakkında Merak Edilen Diğer Konular

Bir seansı ortalama 45 dakika süren porselen diş tedavisinde kalıcı yapıştırma sağlandıktan sonra hemen normal hayata dönülebilir. Normal dişlere yapılan bakımların aynı şekilde uygulanması gereken empress dişler, diş eti ve yapısı ile tam uyumlu olduğu için çürüme gibi sorunlara sebep olmaz. Dişlere uzmanlıkla yapıştırılan ve bu sayede çürüme probleminin önüne geçen empress dişler, dişlere de zarar verebilecek darbe vb. durumlar oluşmadığı sürece kırılmaz. Ağız içi ile mükemmel uyum sağlayan porselen dişler koku da yapmaz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Tedavilerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: